Pamerast (ex_pamerast) wrote in 2004_vybory_ua,
Pamerast
ex_pamerast
2004_vybory_ua

Щодо проблеми ВО "Свобода"

Більшість авторитетних соцопитуваннь стверджують, що здобуття ПР і КПУ в сумі близько 230 місць є найімовірнішим результатом виборів-2007. Годі й казати наскільки негативним є цей сценарій для України. Між тим ще є час і теоретична можливість врятувати становище. Ті ж соцоопитування стверджують, що існує лише одна проукраїнська сила (ВО "Свобода") котра одночасно:
 1. має рейтинг не нижчий за 1,2%

 2. має рейтинг з тенденцією до зростання (порівняйте нинішні рейтинги з тогомісячними чи давнішими)

 3. не має шансів на подолання 3%го бар'єру

При цьому, згідно цього соцопитування, у разі переходу голосів ВО "Свобода" до БЮТ і НУНС їм бракуватиме до 226 місць не 9-ох, а лише 4-ох місць, згідно цього БЮТ і НУНС тільки так могтимуть створити більшість (разом з Блоком Литвина). 

Втрати проукраїнських політичних сил викликаних неподоланням бар'єру є давньою і важливою проблемою.

Так на виборах до ВР 1998 за ПРП, НацФронт і “Вперед Україно!” проголосували в сумі 7,59% виборців. Якби ці голоси відійшли до НРУ, той здобув би у багатомандатному окрузі не 32, а 52 місця. Що являла би собою ВР у такому разі можна уявити, зваживши на те, що за кандидатуру Юрія Костенка на посаду голови ВР проголосували у травні 1998 року 222 депутати.

На виборах до ВР 2006 за БКіП і Пора-ПРП проголосували в сумі 3,3% виборців. Якби ці голоси розподілились між БЮТ і НУ, то, зважаючи на відхід від СПУ Йосипа Вінського і Зої Гармаш, "Антикризова коаліція" мала би лише 228 депутатів, що робило би її майже недієздатною, а якби до "помаранчевих" відійшли би і голоси віддані за ВО Свободу, Блок Кармазіна і ППСУ (Зінченко), то БЮТ і НУ мали би зараз більшість.


Ті, хто спілкувався з тими, хто плянує проголосувати за ВО "Свобода" підтвердять: переконати цих людей у неконструктивности їхньої позиції майже неможливо. Отже національним інтересам України відповідає, щоби відбулась одна з 2 подій:

1) не пізніше 27 вересня усі члени виборчого списку ВО “Свобода”, або більшість їх, або члени чільної частини списку подали до ЦВК заяву про відмову балотуватися

2) ВО “Свобода” закликала би вустами своїх лідерів (насамперед Олега Тягнибока) проголосувати своїм прихильникам за БЮТ або НУНС.

У зв'язку з цим, звертаюсь до українських блогерів з питанням: а що якщо написати листа до ВО "Свобода" з закликом виконати вищенаведені дії і зібрати на його підтримку якомога більше підписів?

Тим, хто скаже: "Це нічого не дасть - жодна політсила впродовж української історії не віддавала свої голоси іншим", я відповім: усе коли-небудь відбувається вперше, адже

1) настільки важливих з точки зору національних інтересів України виборів до ВР іще також ніколи не було

2) політсили яка би настільки яскраво виражено позиціонувала свою відданість національним інтересам України як ВО "Свобода" і при цьому мала би рейтинг, який би, за певних умов, сягав 5,3% (читайте тут про “максимальний електорат”, а також дивіться результати голосування у lj, на Лізі) також ніколи не було.


Тим, хто скаже: "Спонсори ВО “Свобода” не для того вклали кошти у розкрутку цього бренду, щоб не витиснути максимум прибутку з нього, я відповім: такий безпрецедентний вчинок, коли партія ставить патріотичні міркування вище за власні політичні амбіції призведе не до зменшення, а до збільшення у майбутньому рейтингу ВО "Свобода", адже патріотичний виборець це оцінить, окрім того ВО "Свобода" звільниться від підозр (вони окреслені у наступному абзаці) які, в інакшому разі, завжди висітимуть на цій партії.


Тим, хто скаже: "Олег Тягнибок працює на проросійські сили. Він навмисно педалює тему міжетнічних відносин, щоби збільшити імовірність розпаду України. Його використовують для відбирання голосів у БЮТу і НУНСу, підтвердженням чого є непропорційна, як для значимості цього політика, часта поява у контрольованих проросійськими силами медіях (особливо радіо ЕРА). Ще треба з'ясувати скільки грошей отримав Олег Тягнибок за виступ перед телекамерами Інтеру стоячи поруч з Петром Ющенком на горі Яворина 17 липня 2004, де, зокрема, сказав вони не боялись, як і ми зараз не повинні боятися, вони взяли автомат на шию і пішли в ті ліси, вони готувалися і боролися з москалями, боролися з німцями, боролися з жидвою і іншою нечистю", я відповім:

1) давайте вважати людину винною лише за рішенням суду

2) давайте вірити у кращі якості людини, а не у гірші

3) якщо вищенаведені припущення правильні, то тим потрібніше писати цього листа.

Адже, якщо у підтримку цього листа буде поставлено багато підписів (а якщо ще й авторитетних людей), то це примусить декого з тих, хто збирається голосувати за ВО "Cвобода" переосмислити свою позицію. Переосмисленню позиції може посприяти і певна реакція (або її відсутність) ВО "Свобода" на цей лист.

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 42 comments